Just Labradors banner

1 - 7 of 7 Posts

·
Registered
Joined
·
1,965 Posts
Discussion Starter #1
I went grocery shopping today. I picked out some recipes from the WW cookboks. I spent 139 and everything was healthy food. I cooked dinner 2 nights in a row. I'm the queen of take out. (It happens everytime I go to school)
 

·
Registered
Joined
·
6,676 Posts
Yeah...grocery shopping at first is a shocker...but I sat down and added up all of the money I spent on take out in a week and it was ridiculous.
 

·
Registered
Joined
·
9,226 Posts
in order to eat right, our grocery bills each week are steep. Mostly the fresh vegetables are what makes the bill add up.
 

·
Registered
Joined
·
2,265 Posts
Fresh produce is seriously painful to my wallet. I went to the grocery store the other day to "pick up a FEW things" and ended up spending $35 on just produce. Yikes.
 
1 - 7 of 7 Posts
Top