Just Labradors banner
1 - 3 of 3 Posts

· Registered
Joined
·
3,481 Posts
I always used ice cube trays for the boys homemade food. Pop out 2-3 cubes in a bowl, warm them up, let them cool back down, serve. Makes plenty for a couple of dollars compared to that one for $20. It is a lot cuter though. :)
 

· Registered
Joined
·
4,824 Posts
It is cute & nice that you wouldn't have to replace it, but $20 seems a little steep when it only makes 7 portions.

For Lexi's frosty treats, I use the 1/2 (4 oz) disposable GladwareTM containers. They usually last a few weeks before she puts her fang into them & they crack or break. Then I toss them out. I have 16 total & they cost me about $8.
 
1 - 3 of 3 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top