RAW Cost and Amount per serving
Results 1 to 2 of 2

Thread: RAW Cost and Amount per serving

  1. #1
    Rionoir is offline Junior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    22

    DefaultRAW Cost and Amount per serving

    ***sorry I clicked the wrong forum***

    Ok so let's say I can get RAW diet supplies for about $1 a pound, that would be great... but... my dog with HMLR only weighs 50 pounds, so he only eats 2 cups of food a day...

    See what I'm getting at here? Is 50 pounds of RAW diet going to last as long as 50 pounds of dry dog food?

    I'm gonna keep reading and see if maybe I can find a local place that sells prepackaged... I spend a lot on dog food anyway lol.

  2. Remove Advertisements
    JustLabradors.com
    Advertisements
     

  3. #2
    CHOCOLATA is offline Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    412

    DefaultRe: RAW Cost and Amount per serving

    I will post reply in the RAW forum.
    <br /><br />Zlata &amp; Chocolata

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •  
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25